Серіал для батьків „Безпека дітей в Інтернеті“

Особливо гостро стоїть сьогодні питання про доступність Інтернет-ресурсів для дітей, як убезпечити свою дитину від негативного контенту, розповість сайт для мам supermams.ru.

Купуючи комп'ютер дитині і підключаючи його до всесвітньої мережі, багато батьків переслідують благі цілі, не замислюючись, наскільки може бути безпечний інтернет для дітей.

Чим небезпечний інтернет для дітей?

За результатами досліджень соціологів основна маса батьків не уявляють, чим займається їх неповнолітня дитина в інтернеті, які сайти відвідує, на яких чатах спілкується. Щоб інтернет був безпечний для дітей, батьки повинні уявляти, які небезпеки підстерігають їх дитини в інтернеті:

незаконний контент: «доросла» реклама тютюну, алкоголю, сексу, азартні ігри, порнографія;

платні сервіси та послуги, які оплачуються окремо;

заклики до асоціальної поведінки, насильства та жорстокості;

пропаганда сексуальної експлуатації та суїцидальної поведінки;

спілкування на форумах і чатах з шахраями, аферистами і злочинцями під личиною доброзичливців;

змушування надання особистої інформації дитину або його сім'ї, яка може бути використана в злочинних цілях.

Програма «Безпечний інтернет для дітей»

Соціальні служби захисту дитинства спільно з інтернет провайдерами, мобільними операторами та міністерством освіти розробили програму, основною метою якої є навчання дітей різного віку правилами безпечного використання інтернету. В рамках програми:

видано посібник для батьків, що допомагає навчити дітей уникати небезпек у віртуальному світі;

розроблена програма «Батьківський контроль» для мобільних операторів, яка захищає дітей при користуванні інтернетом через телефон;

створений список безпечних дитячих сайтів, надійність яких підтверджена службою цензури.

Але ніяка програма не дасть повної гарантії безпеки вашої дитини, якщо ви самі не докладете максимум зусиль для захисту його від негативу.

Як убезпечити дитину? Поради батькам

Щоб забезпечити безпечний інтернет для дітей, батьки повинні врахувати деякі технічні моменти:

забезпечити регулярне оновлення програмного забезпечення вашого комп'ютера;

встановити програму захисту від комп'ютерних вірусів;

налаштувати безпечний простір, у якому зазначаються сайти, дозволені для перегляду дітей;

встановити на комп'ютері програми фільтрації, які блокують доступ до небажаних сайтів, що мають негативну інформацію для дитячого сприйняття;

користуйтеся журналом переглянутих веб-сторінок, який допоможе контролювати «подорожі» вашого чада в інтернеті.

Встановіть комп'ютер у загальній кімнаті, тоді ви зможете ненав'язливо контролювати час, проведений дитиною за комп'ютером та інформацію, яку він черпає у віртуальній мережі.

У кожного віку - свої запити

Діти різного віку відрізняються інтересами, сприйняттям навколишнього світу і реакцією на різні події. Батькам необхідно чітко усвідомлювати, в якому обсязі і в якому вигляді необхідний інтернет дитині в тому чи іншому віці.

Дошкільнятам до семи років цікаво грати в сюжетно-рольові та ігри, що розвивають, за умови обмеження часу ігор. Для дошкільника можна вибрати розвиваючий комп'ютер без особливих труднощів – в цьому віці така модель цілком підійде. На комп'ютерні ігри досить відводити 30-40 хвилин в день, решту часу присвячувати ігор з однолітками, прогулянкам на свіжому повітрі, читання, малювання, спорту і спільних занять з батьками, які зближують і роблять відносини більш довірливими.

Діти з 7 до 11 років воліють грати в мережеві ігри, заводить віртуальних друзів по ігровому майданчику. Саме в цьому віці виникають проблеми в спілкуванні з однолітками і саме в цей час як ніколи потрібна порада і розуміння близької людини. Намагайтеся бути поряд зі своєю дитиною у важкі хвилини емоційних переживань, тоді ви завжди будете присвячені історії нових віртуальних знайомств. У середньому шкільному віці бажано показати дитині, що інтернет – це не тільки ігри і розваги, що це невичерпне джерело інформації, яке можна використати для освіти і розвитку своїх здібностей.

З 11 до 14 років – це підлітки, головною і основною діяльністю яких в інтернеті є спілкування з ровесниками. У цьому віці встають питання статевого розвитку і статевих відносин між чоловіком і жінкою. Якщо у дитини немає довірчих відносин з батьками, він використовує для отримання відповідей на питання сумнівні сайти інтернету. У підлітковому віці виникає непереборне бажання чимось виділитися в компанії своїх однолітків і не у всіх це виходить у реальному житті. Дайте вашій дитині можливості для самовираження: спортивні секції, танцювальні клуби, гуртки прикладного творчості, школи мистецтв. Інакше ваша дитина постарається знайти спосіб самовираження у віртуальному світі, що може призвести до віртуальної залежності.

Довіра має бути обопільним

Для того, щоб зробити безпечним інтернет для своїх дітей, батьки повинні встановити довірчі відносини з дітьми в усіх питаннях, що стосуються відвідування інтернету. Навчіть вашу дитину:

користуватися пошуковими програмами, знаходити потрібну інформацію;

правильно оцінювати корисність сайтів;

необхідності користуватися паролем і ніком для спілкування у соціальних мережах;

давати мінімальну інформацію про себе при реєстрації на сайтах;

«йти» від спілкування з надмірно настирливими віртуальними «приятелями»;

Уникати «безкоштовних» акцій, лотерей та розіграшів.

Не сваріть дитину надто суворо за перегляд недоречних матеріалів, поясніть йому спокійно, чому не потрібно відвідувати ці сторінки. Ви повинні розповісти в зрозумілій формі своїй дитині, які небезпеки можуть ховатися під личиною віртуальних «друзів» і «прихильників» і застерегти їх від помилок. Інтернет-злочинці намагаються втертися в довіру до дитини будь-якими шляхами:

у молодших дітей намагаються викликати жалість, пропонуючи врятувати безпритульна тварина при особистій зустрічі;

дітей приваблюють іграшками та речами, які хочеться мати кожній дитині;

у підлітків намагаються підвищити самооцінку і налаштувати його проти «нерозуміючих» батьків, доводячи, що тільки вони можуть зрозуміти і вирішити всі проблеми, але для цього виманюють інформацію про дитину і закликають до особистої зустрічі.

Батьки – головний авторитет

Підключаючи сімейний комп'ютер до інтернету, ви повинні визначитися з основними пунктами:

Для чого особисто вам потрібен інтернет? Якщо ви проводите вільний час в інтернеті за розвагами, іграми і безцільним спілкуванням – будьте готові, що ваш малюк буде використовувати всесвітню мережу з тією ж метою, наслідуючи приклад авторитетного батька.

Потрібен інтернет вашій дитині в освітніх цілях або щоб проводити вільний час за комп'ютером? Адже не секрет, що деякі батьки, купуючи комп'ютер, сподіваються «позбутися» від надокучливого малюка, від його цікавих запитань і закликів пограти, почитати, помалювати. Тобто, той час, який ви могли б використовувати для спілкування з дитиною, буде віддано їм спілкування з комп'ютером та інтернетом.

Пам'ятайте, безпеку інтернету для дітей в більшій мірі залежить особисто від вас, ніж від модераторів і адміністраторів сайтів.

Кiлькiсть переглядiв: 3176