Черкаська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 6 — загальноосвітній заклад міста Черкаси.

Школа має давню історію, заснована вона була 1901 року. В той час на вимогу страйкарів цвяхово-болтового заводу було одержано право відкрити школу в районі Казбету, а саме Піонерському провулку. Пізніше, 1914 року, школа, що на той час називалася нижчою фабрично-заводською, розташовувалася по вулиці Олександрівській б.159 (нині бульвар Шевченка). А з 1933—1934 навчального року заклад набуває статусу середньої школи. 1937 року на базі окремих семирічних класів до неї приєдналися старші класи школи № 10, і вже 1939 року відбувся перший випуск 10-го класу на чолі з директором Череванем І. М. у новому приміщенні по вулиці Пушкіна б.27.

Під час Другої світової війни приміщення школи німцями було перетворено на стайню. Після відновлення радянської влади на початку 1944 року у місті почало працювати 8 шкіл, серед яких була і № 6. 1967 року до школи повністю приєднують школу № 10. А вже 1971 року вона відсвяткувала новосілля у новій будові по вулиці Гоголя, б.123, де і до сьогодні продовжує свою освітянську діяльність.

Починаючи з 1939 року, керівництво школою здійснювали:

Черевань І. М.

Чмельов М. А.